Publicerad: 10/12/2012


Tävlingskalendern 2012

Tävlingskalendern 2012
Översikt av tävlingsdagarna för år 2012, komplett tävlingsinbjudan
kommer att finnas på respektive sällskaps hemsidor.
Finns att hämta som pdf under "Info aktiva / Blankett/Dok arkiv/ Dokument". Filen heter "Översiktskalender 2012"

Tävlingskalendern 2012

Översikt av tävlingsdagarna för år 2012, komplett tävlingsinbjudan kommer
att finnas på respektive sällskaps hemsidor.

Maj
5/5 LördagÅkers KanalINSTÄLLD
12/5 LördagVästerås
13/5 SöndagAlingsåsINSTÄLLD
19/5 LördagBorås
19/5 LördagTommarpÖM Loppet
19/5 LördagÅkers Kanal
26/5 LördagLandskrona
26/5 LördagSkellefteåINSTÄLLD
26/5 LördagÅkers Kanal
31/5 TorsdagBoråsFöretagskväll
Juni
2/6 LördagMidlandaDeltasprinten
3/6 SöndagAlingsås
3/6 SöndagVästerås
6/6 OnsdagSkellefteå
9/6 LördagBorås
9/6 LördagÅkers KanalDerby
12/6 TisdagÅkers KanalDerby
15/6 FredagSkellefteå
16/6 LördagLandskronaSprintmästaren
16/6 LördagÅkers KanalDerby Final
20/6 OnsdagJärbo
23/6 LördagJärbo
23/6 LördagTommarpYA Kappen, Thumatorpstrofén
27/6 OnsdagAlingsås
30/6 LördagTommarpÖstersjöpokalen
30/6 LördagÅkers Kanal
Juli
1/7 SöndagMidlandaDeltapokalen
4/7 OnsdagTommarpRoquietine debutantlopp
7/7 LördagTommarpSilverskölden
7/7 LördagBoråsFreja Jubileum
7/7 LördagÄlvsbynKanis Elit
8/7 SöndagÄlvsbynKanis Elit
14/7 LördagSkellefteå
14/7 LördagVästerås
21/7 LördagÅkers KanalSM Kvartsfinaler
22/7 SöndagÅkers KanalSM Semifinaler
24/7 TisdagÅkers KanalSM Semifinaler
27/7 FredagÅkers KanalSM Finaler övriga cuper
28/7 LördagÅkers KanalSM Finaler
Augusti
4/8 LördagVästeråsINSTÄLLD
7/8 TisdagBoråsEM Semi finals
8/8 OnsdagBoråsBorås Weekend Cup
9/8 TorsdagBoråsEM Semi finals
11/8 LördagBoråsBorås Weekend Cup Finals
11/8 LördagÄlvsbynINSTÄLLD
12/8 SöndagBoråsEM Finals
18/8 LördagJärboINSTÄLLD
18/8 LördagLandskronaDebutantloppet, Kommunloppet
19/8 SöndagSkellefteå
25/8 LördagÅkers Kanal
26/8 SöndagAlingsåsAvelsloppet
26/8 SöndagMidlandaDeltatiken
September
1/9 LördagSkellefteå
1/9 LördagÅkers Kanal
2/9 SöndagAlingsåsAvelsloppet Final
8/9 Lördag Västerås Tvådagars tävling
9/9 SöndagVästeråsTvådagars tävling
9/9 SöndagSkellefteåINSTÄLLD
15/9 LördagBorås
15/9 LördagMidlandaThe Ladies
15/9 LördagÅkers Kanal
22/9 LördagBorås
22/9 LördagJärbo
29/9 LördagJärbo
30/9 SöndagAlingsåsBreeders
Oktober
6/10 LördagÅkers KanalPuppy Derby
7/10 SöndagAlingsåsBreeders Final
13/10 LördagBoråsVästgötaloppet
13/10 LördagÅkers KanalSt. Leger, Puppy Derby Final
20/10 LördagÅkers KanalSt. Leger, Final
27/10 LördagLandskronaGåsaloppet, Tikmasters Semifinaler
28/10 SöndagÅkers KanalINSTÄLLD
November
3/11 LördagLandskronaÖrehovstayern, Gåsaloppet, Tikmasters Finaler


Källa: SHCF



Created by Krister Sandberg